Wendy Louise – Zomerster

“We hebben samen veel gelachen, maar ook gehuild
Ik zou zoveel over jou willen zeggen
Ik wil vertellen, maar weet niet waar ik moet beginnen
Jij bent de schilder van mijn hart….”

Samenvatting:
Wanneer Mandy in maart in het vliegtuig naar Mallorca stapt, kan ze nooit vermoeden wat er haar, tegen de tijd dat het november is, zal zijn overkomen. Net los van haar jeugdliefde vertrekt zij naar Mallorca om daar te gaan werken als animadora in een van de hotels van de Happymoon-keten. Zon, zee en Spanjolo’s, ze is er helemaal klaar voor. Tijdens de opleiding wordt ze echter verliefd op een Duitse collega. Is dit echte liefde? Kan Mandy intussen weerstand bieden aan de allermooiste Spaanse mannen die zij ontmoet tijdens deze achtbaan van gevoelens?
Wendy Louise is “onze” Nederlandse Sophie Kinsella.
Ze heeft een fijne leuke manier van lezen waar de nodige portie humor is ingestoken.
In dit eerste deel( en haar debuut!!) beschrijft ze het leven van een “animadora” bij een hotelketen op Mallorca.
Één toeristenseizoen op Mallorca, vol met hard werken, liefde, jaloezie en heimwee Mandy ondergaat het met Hollandse nuchterheid, de nodige tranen maar vooral vol liefde en passie.
Vanaf het begin af aan leef je mee met Mandy maar ook de andere personages worden zo neergezet dat je helemaal met haar meeleeft en ik kan nu al niet wachten op Wintermaan.
Leuk weetje is dat dit boek gedeeltelijk berust op waargebeurde elementen!
Voor de liefhebbers van Sophie Kinsella en Jill Mansell een absolute must read voor komende zomer.

☆☆☆☆

Advertenties

Het meisje en de Geleerde. Kronieken van twee verloren gewaande Rembrandts door Gerdien Verschoor.

Het boek wat door iedere liefhebber van geschiedenis en kunst gelezen moet worden!


Men zegt een boek niet op zijn kaft te beoordelen.. Nou bij dit boek mag dat zeker wel!


Een boek die je gewoon af en toe uit de kast wilt pakken alleen al om die 2 pareltjes op de voor- en achterkant nog eens goed te bekijken.
Dit geldt ook zeker voor de inhoud.
Het begint met hoe de schilderijen en het verhaal erachter van `het mapje ooit´ tot de uitwerking van dit boek is gekomen.
Je voelt en merkt in alles de liefde voor deze schilderijen en de kunst geschiedenis.
Het boek neemt je mee van het Amsterdam waar de 2 “tronies” in 1641 geschilderd werden door de meester, tot hoe ze uiteindelijk via de veiling van Jan van Leppens bezittingen terecht kwam in het Weense paleis van de familie Lanckronski en verder…


Het 2e kind van vader Karol Lanckoronska was Karolina; Gravin Karolina Lanckoronska was het eerste kind uit zijn huwelijk met Marie Fürstin von Croy ze werd geboren op 11 aug. 1898.
Gravin Karolina speelt een belangrijke rol in dit verhaal. Het is dankzij haar en de brief die ze in 1994 schreef, 5 jaar naar het vallen van de muur vanuit Rome dat we ze nu nog kunnen bewonderen in het koninklijk paleis van Warschau.


We volgen in het verhaal de weg van Karolina die ondanks dat het in die tijd niet gewoon was voor een meisje toch kunst geschiedenis mocht gaan studeren. De liefde voor de kunst had ze als klein meisje al overgenomen van haar vader.


Je leert meer over haar, de geschiedenis van Polen en Oostenrijk inclusief de 2e wereldoorlog waar Karolina in concentratiekamp RavensBrück terecht kwam. Ondertussen dat Karolina aan het vechten was voor haar leven kwamen de twee schilderijen bloot te staan aan de grote kunstroof tijdens de oorlog.


Het hele verhaal is in op een zeer boeiende manier verteld waardoor ook iemand zonder veel interesse in (kunst) geschiedenis zich kan verliezen in dit boek. Je proeft daadwerkelijk de sfeer van Amsterdam van kunstenaars en kunstverzamelaars in de 17e en 18e eeuw en je ziet jezelf al ronddwalen op Rozdal in de 19e eeuw..


Gerdien Verschoor heeft dit verhaal tot leven weten te brengen.
Ze heeft me een andere kijk op de schilderijen weten te geven en ik zou nu niks anders willen als naar Warschau gaan…


Pluspunten aan dit boek zijn de mooie foto’s die te zien, de bronnen en het namenregister waar overal in dit boek naar verwezen wordt.

☆☆☆☆☆


Win actie op Instagram!

GOED NIEUWS!!
WIN ACTIE 🤩
Ik mag dit super leuke boek van @wen.louise cadeau doen aan één van mijn volgers i.s.m. @uitgeverijwensboeken !
.
^Ik wil jou(w) baby!^

Een feelgood roman, waarin tranen worden afgewisseld met hilarische lachbuien. Liefde, vriendschap, drama, seks en een kinderwens komen aan bod in deze pageturner. Setting: Mallorca en Amsterdam.
.
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ bij Ako
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ bij Bruna
Wat moet je doen om kans te maken op dit boek?
.
*Volg mij en @wen.louise (Don’t follow to unfollow)
*Like dit bericht

*Tag minimaal 2 boekliefhebbers die dit niet mogen missen.
*Zet dit bericht 24h in je stories tag mij en wendy Louise.
.
De actie is tot 6 maart 12h.! Enkel voor Nederlandse en Belgische adressen.
.
Mocht je volgende week niet de gelukkige zijn..
Het boek (Inmiddels al de 2e druk!!) Is verkrijgbaar in alle boekwinkels in Nederland en België.
Paperback
Verkoopprijs: €9.95
E-book
Verkoopprijs: € 3,95.
.

Welkom!

Hoi allemaal!

Wie ben ik? Wie is het gezicht achter deze blog en waarom ?

Mijn naam is Daniëlle ofwel Dutchylovesbooks zoals ik op Instagram bekend staat.

Ik ben 33 jaar getrouwd met Marc en heb 2 kinderen een zoontje van 1 jaar en dochter van 6jaar.

Lezen is eigenlijk wel mijn grootste hobby. Zelf lees ik voornamelijk Thrillers en romans maar ben ook gek op mooie prentenboeken die ik voorlees aan de kinderen en geniet opnieuw mee van de boeken van bijvoorbeeld Carry Slee of Paul van Loon die mijn dochter graag leest.